втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…


Синопсис сценарію ігрового короткометражного фільму

Сценарій присвячено драматичним подіям XVIII століття.

Триває боротьба цивілізацій. Дикої, жорстокої - Азіатської. І сповненої цінностями, демократії, повагою до прав і свобод - Європейської.

Розкривається протилежний світогляд двох народів. Ввесь деспотизм Московщини. Її бажання викорінити, знищити все українське. Російський імперіалізм не може змиритись з тим, що біля його кордонів держава європейського зразка. Демократичний устрій Гетьманщини наводить панічний страх на самого царя. В знищенні українського народу і його держави для царату не існує жодних моральних бар’єрів. Це породжує природний спротив волелюбного народу.


Кордони Гетьманщини (1649—1654) на тлі сучасних кордонів України

Росія в боротьбі застосовує свої головні козирі. Тотальний терор, залякування, підкуп, шпигунство, брехню. Все, що є неприйнятним для нормальної людської свідомості, але є звичним і системним явищем в боротьбі росіян з іншими народами. «Розділяй і пануй» - головний лозунг Кремля в цій боротьбі.


Пилип Орлик

Обманутий, знекровлений, розколотий, але нескорений, український народ не стає на коліна перед деспотом. Він знаходить в собі сили продовжувати боротьбу навіть після поразки. Спадкоємність цієї боротьби передається із покоління в покоління. Він надихає український народ на боротьбу із споконвічним ворогом, що цинічно називає себе «старшим братом». Кремлю так і не вдається викорінити в українців те чого ніколи не було у росіян, а саме того прагнення до вільного життя, що зветься дух свободи

Коментарі