втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

З 16 по 20 січня у Брюсселі пройдуть дні українського кіно в рамках щорічного міжнародного проекту Bridges. East of West.

Щорічний проект традиційно збирає глядачів у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшій культурній інституції Бельгії. Українська програма представлена серією кінопоказів нового українського кіно і кінокласикою.

Першим показом української програми стане драма «Коли падають дерева» – повнометражний дебют режисерки та сценаристки Марисі Нікітюк, який було вперше показано в рамках конкурсної програми Panorama Berlinale 68-го Берлінського кінофестивалю. В Україні фільм був відзначений Національною премією кінокритиків України КІНОКОЛО у категорії «Відкриття року». Стрічка про українське село представляє історію п’ятирічної бунтівниці Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та її коханого – молодого бандита Шрама.

Документальний фільм «Дельта» Олександра Течинського розповідає про людей, що мешкають в дельті Дунаю та заробляють на життя важкою працею, але при цьому радіють кожній миті свого життя. «Дельта» була вперше показана в рамках Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та відзначена Національною премією кінокритиків України КІНОКОЛО як найкращий документальний фільм року. Олександр Течинський особисто представить свій фільм у Брюсселі.

У програмі фестивалю на глядачів чекає класика українського кіно – драма «Астенічний синдром» Кіри Муратової. Фільм складається з двох новел. Героїня першої — жінка, яка нещодавно поховала свого чоловіка та знаходиться в стані депресії, що іноді переходить в агресію. Герой другої новели — шкільний учитель, у якого в результаті пережитих особистих і службових неприємностей з'являється астенічний синдром: він засинає в незручних ситуаціях. У 1990 році «Астенічний синдром» отримав «Срібного ведмедя» Берлінського кінофестивалю.

Дні українського кіно в рамках Bridges. East of West представлені Державним агентством України з питань кіно, кінокомпанією «Артхаус Трафік» та Асоціацією Українців Бельгії, за підтримки Посольства України в Королівстві Бельгія. Фестиваль триватиме з 16 до 20 січня 2019.

Артхаус Трафік

Коментарі