втілене

  • «Кров’янка»

    Короткометражний ігровий фільм режисера й сценариста Аркадія Непиталюка «Кров’янка» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Сказ»

    Короткометражний ігровий фільм режисерки й сценаристки Марисі Нікітюк та співсценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука «Сказ» (2016) за однойменним сценарієм…

  • «Перед виборами»

    Короткометражний ігровий фільм режисера Володимира Адамчо «Перед виборами» (2016) за однойменним сценарієм Олександра Геревича…

26 січня 2017 року в широкий український кінопрокат вийшов вітчизняний фільм Олексія Шапарєва «Правило бою». Подаємо репортаж видання «Детектор медіа» з допрем’єрного показу фільму, який відбувся 20 січня у Києві і після якого автори розповіли про деталі роботи над стрічкою.

Галина Петренко, «Детектор медіа»

Український спортивний екшн виробили кінокомпанії Good Morning Film і Garnet International Media Group. Окрім Києва, допрем’єрні покази стрічки вже пройшли в Харкові, Дніпрі та Одесі.

Окрім досвідчених акторів Олексія Горбунова, Станіслава Боклана, Ахтема Сеітаблаєва, Влада Никитюка, Даші Трегубової, Дмитра Ступки та інших, у фільмі знялися одразу кілька кінодебютантів: одну з головних ролей – боксера-початківця Ігоря – зіграв лідер музичного гурту O.Torvald Женя Галич (він же – співавтор саундтреку фільму), чемпіон світу з боксу Олександр Усик виконав роль відомого боксера-професіонала, бойовий хореограф Сергій Житніковський – боксера-супротивника (він же поставив усі бої в фільмі), телеведуча Поліна Логунова – подружку ватажка банди, спортивний телеведучий та директор телеканалів «Футбол 1» і «Футбол 2» Олександр Денисов – ведучого боксерських поєдинків. А в ролі сестри головного героя Тараса знялася донька режисера Марічка Шапарєва.

А ще при перегляді фільму цікаво рахувати бренди в кадрі: тут вам і Semki, і «Моршинська», і Nike, і Volkswagen, і Roshen, і «Сндкт». У відповідь на моє запитання Олексій Шапарєв запевнив, що все це оплачений продакт плейсмент.

Заявлений продюсерами бюджет фільму – близько $0,5 млн. Інвестором виступив білоруський бізнесмен Максим Лещенко. Дистриб’ютор картини – UFD, показ запланований на більше як 100 екранах. Також фільм сподіваються продати за кордон: за словами одного з його продюсерів Андрія Єрмака, наразі інтерес до картини проявили 15 країн і перемовини з ними знаходяться на етапі фіналізації. Готують автори «Правила бою» і 4-серійну версію фільму, яку канал ICTV планує показати в другій половині 2017 року.

Партнера для створення телеверсії продюсери картини знайшли не одразу: при тому, що зйомки «Правила бою» стартували на початку 2016 року, про виробництво телеверсії оголосили лише в грудні. А перед тим потенційним телепартнером називали канал «2+2». Деяка затримка сталася і з датою кінопрем’єри: спочатку стрічку планували випустити в кінці 2016 року. Перенесення дати прем’єри на січень 2017-го продюсери тоді пояснювали бажанням підготувати фільм до виходу на світовий ринок і, зокрема, необхідністю продублювати його кількома мовами.

Присвячена презентації фільму прес-конференція теж не була для авторів стрічки легкою: першими взяли слово кінознавці, які розкритикували сценарій. А ще від журналістів прозвучало запитання про те, чи не дисонує з українською мовою фільму переважно російськомовний саундтрек. Колеги, будьмо реалістами: актори грали російською – українською фільм дублювали для прокату в Україні. І перспективи його міжнародної дистрибуції – це, в першу чергу, країни нашого ближнього зарубіжжя.

Тимчасом Олексій Шапарєв уже планує нові проекти: починає роботу над «Гвардією-2». На черзі – «Крути. 1918» за участі Держікно та польського копродюсера, повнометражний фільм «Контрзахід» («Контрмера») та серіал «Саранча». Деталі про свої нові проекти, роботу з акторами-початківцями, пошук інвесторів та емоції від спілкування з представниками українського бізнесу режисер розповів у відеоінтерв’ю «Детектору медіа»:

Коментарі